Sponsor Reklam

Facebook İndir – Kaydol

Sosyal ağlar içinde en çok kullanıcısı olan kuşkusuz Facebook’dur. 2012 yılında dünyanın en çok ziyaret edilen sitesi yine facebook’dur. Site bu tahtını ve başarılarını uzun yıllar kaybetmeyecek ve sürdürecek gibi gözükmektedir. Sonuçta dünyada her 7 kişiden birisinin sitede hesabı bulunmaktadır.

Sponsor Reklam

Facebook 2004 yılında Harward Üniversitesinde okuyan Mark Zuckerberg adlı bir öğrenci tarafından oluşturulmuştur. İlk başta sadece Harward öğrencileri olan site sdaha sonra tüm Boston şehri okullarına yayılmıştır. Yayılma şekli üniversitelerden başlayan facebook 2006 yılında Amerika’daki tüm üniversitelere yayılmıştır. Bazı şirket ve liseleri de dahil eden site daha sonra Avrupa’dan üyeler almıştır. Özellikle İngiliz üniversiteleriyle başlayan akım daha sonra tüm Avrupa’ya da yayılmıştır.

Site şuan dünyanın her tarafından 13 yaş üstü koşuluyla üye kabul etmektedir. Ama ilk yıllarında ki yayılmacılığı “ağlar” adı altında insanların birbirini bulmasını kolaylaştırmıştır. Ayrıca kullanıcılar bu ağlara göre profillerinin ne kadarının gözüküp, gözükmeyeceğine karara verebilmektedirler. Şuan ağlar unutulmuş olsa da facebook’un ilk çıkışında büyük önem taşımışlardır.

Sponsor Reklam

Sayılar ve tarihlerle facebook;

 • Şubat 2004 – Facebook kuruluş tarihi
 • 13 yaş – Facebook kullanıcı alt yaş sınırı
 • 11 Eylil 2006 – Herkesin üye olabileceği şekle geçildi
 • 2012 – Dünyanın en çok ziyaret edilen sitesi
 • 19 dakika – Bir facebook kullanıcısının günlük ortalama geçirdiği süre
 • 2015 – Gelir hedefi 1 milyar $
 • Ağustos 2008 – Aylık aktif kullanıcı sayısı 100 milyon
 • Nisan 2009 – Aylık aktif kullanıcı sayısı 200 milyon
 • Temmuz 2009 – Aylık aktif kullanıcı sayısı 250 milyon
 • 2012 – Aktif kullanıcı sayısı 1 milyar üzerinde
 • 2016 – Hala dünyanın en çok ziyaret edilen web sayfası.

Facebook 2009 yılı ve daha sonra 2011 yıllarında büyük değişikliklere gitti. Özellikle zaman tüneli ile kullanıcılarından çok olumsuz tepkiler alsa da şuan bu sistemle devam etmektedir. 1 milyarın üzerinde aktif kullanıcısı olan facebook’ta %8 oranında sahte hesap bulunmaktadır. Sitenin oyunlarında genel olarak rastlanan arkadaşların da oyunu oynaması gerekliliği 2. hesapların açılmasına sebep olmaktadır. Facebook ikinci hesap açma işini engellemeye çalışsa da birçok kişinin birden fazla hesabı bulunmaktadır.

Facebook’un cep telefonlarından girişi sağlayan uygulamaları da tıpkı site gibi ücretsizdir. Facebook’u Türkçe olarak cep telefonunuza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Aşağıda sizlere Facebook Türkçe İndir – Android ve Facebook Türkçe İndir – Nokia bağlantıları sunulmuştur. Aynı şekilde facebook’a kaydolmak, yeni bir facebook hesabı almak yada ikinci bir facebook hesabı almak için bağlantı da aşağıda Facebook Kaydol olarak yer almaktadır.

Nokia için Facebook İndir

Android için Facebook İndir

Facebook Kaydol – Üye Ol

Facebook açarken zorlanan arkadaşlar için hazırladığımız videoyu aşağıda bulabilirsiniz. Tüm amacımız sizlerin istediğiniz işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz. Facebook kurmakta zorlanan, facebook hesabı açamayanlar dikkatlice izlerlerse, kolay bir şekilde işlemleri yapabilirler. Eğer hesap açmakta zorlanıyorsanız, takılıyorsanız; zorlandığınız ve takıldığınız yeri yorum gönder kısmından bize iletin; nasıl çözeceğinizi ne yapmanız gerektiğini anlatalım.

Sizler için yenilediğimiz Facebook’a nasıl kayıt olunur videomuzu izlemenizi öneriyoruz.

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Snapchat Bilgisayara İndir

En popüler uygulamalardan birisi olan Snapchat’in kullanıcısı sayısı da her geçen gün artıyor. Her zaman …

199 Yorumlar

 1. aliyenaz özdilmen

  facebook için bir e-mail yapmak istiyorum ve bunun için sizden biraz yardım istiyorum lütfen yardım eder misiniz

 2. aliyenaz özdilmen

  lütfen bana yardım edin.
  ve e-mailimi kabul eder misiniz lütfen

 3. Aliyenaz e-postanı daha önce facebook açmak için kullandıysan o e-postayla yeni bir Facebook açamazsın. Bu nedenle ilk önce sitemizden yeni bir e-posta adresi alman gerekli.

 4. cok zor ya

 5. nasil hesap acilir

 6. Sevgi Hanım yazının altında yer alan Facebook Kaydol videosunu izleyin size yardımcı olacaktır.

 7. Ne güzel bu facebook

 8. Ben sınırsızca nasıl fake aça bilirim ? 🙂

 9. Dünya'nın en kötü sitesi : İndir Kaydol

 10. Dediğin doğru ise bu da bir başarıdır 🙂

 11. Facebook indir

  Merhabalar, facebook indir ve kaydol konusunu çok güzel bir şekilde ele almışsınız. Yazılarınızın devamını bekleriz, iyi çalışmalar elinize sağlık.

 12. Kamil Qehremanov

  BEN 18 YASINDAYIM

 13. Kamil Qehremanov

  BU HAESAB LUTFEN ACISIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.