Sponsor Reklam

Gmail Şifremi Unuttum – Ne Yapmalıym

En çok tercih edilen e-posta adreslerinden birisi olan Gmail kullanıcı iseniz ve şifrenizi hatırlamakta zorluk çekiyorsanız yazımızı dikkatlice takip edin. Ekran görüntüsü ve adım adım anlatımla sizlere şifrenizi nasıl geri alabileceğiniz anlatılacaktır. Böylelikle hesaba giriş probleminizi çözecek ve tekrar e-posta hesabınıza erişebileceksiniz.

Sponsor Reklam

Gmail unutulan şifre ve kullanıcı adları için farklı bir yöntem tercih etmektedir. Bu farklı yöntem biraz karışık gelebilir, bu nedenle adım adım ilerleyeceğiz. İlk önce Gmail’i her zaman açtığınız gibi hareket etmeniz gerekmektedir. Gmail giriş sayfası butonuna tıklayarak açılan sayfada e-posta adresinizi yazın ve ileri diyerek ilerleyin.

Sponsor Reklam

Gmail Giriş Sayfası

Gmail Şifremi Unuttum

Bir sonraki ekranda sizden şifre isteyecektir. Tabi siz şifrenizi bilmediğiniz için yapmanız gereken altta sağda bulunan “Şifrenizi mi unuttunuz?” yazısına tıklamaktır.

Google Şifremi Unuttum

Artık hesabınızı kurtarmak için “bilgi” vermeniz gereken adımlara geldiniz. Google hesabın size ait olduğunu doğrulamak için bazı sorular soracaktır. Bu soruların ekran görüntülerine ve neler yazmanız gerektiğini aşağıda anlatacağız. Burada önemli olan en az “2” tanesini girmeniz “gerektiğidir”. Eğer bu sorulardan 2 tanesini “doğru” bir şekilde giremezseniz hesabınızı “kurtaramazsınız”. Emin olun başka bir yol yok. Burada hesabın size ait olduğunu doğrulayamadık dediğinde tek yapabileceğiniz tüm bu işlemlere baştan başlayarak tekrar denemek. Tekrar denemek derken de “aynı bilgileri” tekrar vererek farklı bir sonuç alamazsınız. Yapmanız gereken mesela hesap açılış tarihini yanlış vermişsinizdir, bunu değiştirerek denemektir.

Sizden istenen ilk bilgi “hatırladığınız” son şifredir. Yani hesabı açtınız bir şifre koydunuz, sonra değiştirdiniz ve unuttunuz. Bu ilk şifreyi mesela girmeniz hesabınızı almanız kolaylaşır. Hesabınızda 10 kez şifre değiştirseniz bile sorun değil, bu 10 şifreden birisini girmeniz yeterlidir. İlk veya sondan bir önceki olmasının bir önemi yoktur. En önemli soru budur, bu soruyu doğru yanıtlamazsanız hesabınızı geri almanız “çok zordur”. Eğer ilk ve tek oluşturduğunuz şifreyi unuttuysanız aşağıda yer alan “Farklı bir soru deneyin” yazısına tıklayın yada eski şifrenizi yazıp “ileri” diyin.

Gmail E-posta Şifremi Unuttum

Kurtarma e-postanız var ise hesabınızın şifresini büyük ihtimal hemen geri alabilirsiniz. Yapmanız gereken hesabınızı açarken yada hesap ayarlarınızdan girmiş olduğunuz ikinci e-posta adresinizi yazmalısınız. Eğer bu e-postayı unuttuysanız, bu e-postaya giremiyorsanız “Farklı bir soru deneyin“e tıklamanız gerekir.

Google E-posta Şifremi Unuttum

Farklı bir soru deneyine tıkladığınızda gelebilecek sorulardan birisi de hesap açılış tarihidir. Diğer sorulardan en az bir tanesini biliyorsanız bu soruyu da kullanarak hesabınızı şifresine ulaşabilirsiniz. Hesap açılış tarihini tam olarak bilmiyorsanız da unutmayın tüm tarihleri deneme şansınız var. FAKAT HESABINIZ DOĞRULANMAZ ise BAŞTAN BAŞLAMANIZ GEREKLİDİR. Geri diyerek bu işlemleri yapmanız işe yaramaz.

Şifresi Unutulan Gmail Kurtarma

Unuttuğunuz Gmail şifrenizi “sizden” başka birisi almamalı ve alamaz zaten. Yukarıda anlatılan işlemler oldukça kolaydır. Sadece “doğru” bilgiler vermeniz hesabınızın şifresini geri almak için yeterlidir. Unutmayın Gmail siz bu işlemleri yaparken “Cookie” ve “IP” bilgisi alır. Zaten bu yüzden sizin adınıza bizim yapmamız mümkün değildir.

Sesli videolu anlatım için Gmail Hesap Kurtarma nasıl yapılır videosu yeni yöntemdir. Takıldığınız adımları aşağıda bulunan Yorum bölümlerinden bize iletebilirsiniz.

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Bir Google Kitap Nasıl Şikayet Edilir

Ne yazık ki “nefret” söylemleri her yerde karşımıza çıkıyor. Daha önce İslamiyet düşmanı bir facebook …

191 Yorumlar

 1. Can – ya e-posta yada cep telefonu ile şifreni geri alabilirsin. Tabi ekstra bilgiler hatırladığın son şifre ve hesap açılış tarihinde olmalı. Eğer kurtarma e-postası girmedi isen Google’da sana başka bir yol sunamaz 🙁

 2. Ben sifremi deyisdirmeyi istiyorum

 3. Şifrenizi değiştirmek için https://www.indirkaydol.com/gmail-sifresi-nasil-degistirilir/ burada anlatılanları yapmanız gerekli.

 4. Çalınan email adresimi tekrar kullanabilir miyim erişim saglayamiyorum ancak yardım ederseniz çok sevinirim

 5. Cemil Bey – https://www.indirkaydol.com/calinan-gmail-hesabini-geri-almak/ burada anlatılan şekilde hesabınızı geri alabilirsiniz.

 6. Kodumu bulamiyorum

 7. Koyumu tapamiyorum

 8. Google hesap şifresi istiyorum

 9. Şifrenizi unuttuysanız buradaki işlemleri yapmanız gerekli. Eğer yeni bir Google hesabı istiyorsanız https://www.indirkaydol.com/google-kaydol-gmail-kayit-ol/ buradan alabilirsiniz.

 10. Şifremi unuttum teslerin hepsini cevap lı yorum ama böyle bir hesap yokdiyor

 11. Böyle bir hesap yok diyorsa e-postanızı yanlış yazıyorsunuzdur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.