Hotmail | İndir, Kaydol, Üye Ol, Oyna |

Hotmail Kaydol

En çok kullanılan e-posta hesap uzantılarından olan Hotmail, aynı zamanda yıllardır en çok tercih edilen e-posta sağlayıcılardan birisidir. Cep telefonunda 532’li numaraya sahip olmakla adınız ve soyadınızla Hotmail’den e-postanız olması aynı karizmaya sahiptir.

Ülkemizde ve dünyada hemen hemen herkesin bir adet Hotmail hesabı vardır, bunun en büyük nedenlerinden birisi Windows kullananların sohbet etmek için Windows Messenger kullanmasıdır. Hotmail bu sohbet programı ile bütünleşik hizmetler sunmaktadır. Öyle ki size bir e-posta geldiğinde sohbet programında tek tıkla e-posta hesabınıza geçebilirsiniz.

WindowsLive, Outlook uzantılı e-posta adresleride Microsoft şirketine aittir. Öyle ki bu 3 e-posta  hesabının kayıt yeri aslında aynıdır. Hotmail ve Outlook’un aynı zamanda “tr” uzantılı kısımlarıda vardır. Yani hotmail-com-tr ve outlook-com-tr şeklinde e-posta adreside alabilirsiniz. Birçok kullanıcı Hotmail e-posta açarken zorlandığı için tüm Hotmail kayıt işlemlerini adım adım sizlere anlatıyoruz. İlk olarak yazının altında bulunan Hotmail Kaydol butonuna tıklayarak kayıt sayfasını açıyoruz. Daha sonra aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi açılan pencerede gerekli bilgileri giriyorsunuz. Ad-soyadnı yazın. Doğum tarihinizi 18 yaşından büyük olacak şekilde girmenizde fayda var. Aksi takdirde uyarı alabilirsiniz. Cinsiyet ve hotmail e-posta adresiniz nasıl olmasını istiyorsanız bilgileri girin.

Hotmail Kaydol

Hotmail Kaydol

 

Formun ilk kısmını yukarıda anlatıldığı gibi girdikten sonra ikinci kısma geçiyoruz. Bu kısım da anlatılanlara göre formu doldurmanız gerekmektedir. Telefon numarası girmek istemiyorsanız diğer e-posta adresine kullandığınız bir başka e-posta adresini yazmanız gerekmektedir. Ayrıca bir güvenlik sorusu seçerek cevabını unutmayacağını bir şekilde girmelisiniz. Aksi takdirde e-posta şifrenizi unutursanız Hotmail e-postanıza bir daha erişemeyebilirsiniz. Posta kodu kısmını bilmiyorsanız bulunduğunuz ilin plaka kodu ve 3 adet sıfır ile çözebilirsiniz. Örnek olarak Ankara : 06000

Hotmail Kayıt ol

Hotmail Kayıt ol

 

Son kısım birçok kez kullanıcılara bela olabilen bir kısımdır. Burada size verilen resimdeki harf ve rakamları büyük-küçük harfe dikkat ederek girmeniz gerekmektedir. Eğer okumada zorlanırsanız “yenile” diyebilirsiniz. Yenileme işlemini tüm harf ve rakamları tam olarak görebildiğiniz bir resim gelene kadar yapabilirsiniz. Biraz sabırlı olmanızda fayda vardır. Son olarak üyelik sözleşmesini okudum kutucuğunu işaretleyerek “kabul ediyorum” yazısına tıklamalısınız. Artık sizinde bir hotmail eposta adresiniz var. Sorularınız için takıldığınız adımı-yeri bize ileterek en aşağıda bulunan Yorum Gönder kısmından sorabilirsiniz. Herkese en kısa sürede cevap veriyoruz.

Hotmail al

Hotmail Aç

 

Hotmail bu kadar popülerken tabi ki kendi adınızla bir e-posta adresi almanız çokta mümkün değildir. Birde adınız ve soyadınız çok yaygın ise imkansızdır. Fakat nick kullanarak yada biraz yaratıcılıkla kendinize güzel bir e-posta adresi alabilirsiniz. Burada iyi bir e-posta hesap ismi tamamen size kalmaktadır.

Hotmail aç

Hotmail Al

 

Kayıt işleminde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bu noktaları sizlere hazırladığımız videoda anlatıyoruz, burada da değinmekte fayda var. ilk olarak e-posta hesap adınızı yazdıktan sonta hemen yan tarafta yazan outlook yazısına tıklayarak aşağı doğru açılan münüden hotmail-com yada hotmail-com-tr olanını seçmelisiniz. Aksi takdirde kayıt işleminin bir anlamı kalmaz. İkinci dikkat etmeniz gereken kısım ise cep telefonu bilgisi vermek istemiyorsanız bir güvenlik sorusu belirlemeniz gerekmektedir. İşte bu güvenlik sorusunu seçtikten sonra cevabı kimsenin bilmediği bir şekilde seçmeli ve yazmalısınız yada cevabı rastgele karakterlerle doldurmalısınız. Böylelikle kimse güvenlik sorusunu kullanarak e-posta adresinizi ele geçiremez. E-posta ele geçirilirken en çok kullanılan yöntemlerden birisi budur.

Kayıt işlemlerinde dikkat edilecek hususları aklınızda tutarak bilgilerinizi doldurduğunuzda artık sizinde hotmail uzantılı bir e-posta adresiniz olacaktır. Hotmail Kaydol sayfasının bağlantı adresi için aşağıda bulunan butona tıklamanız yeterlidir.

Hotmail Kaydol

Hotmail’e nasıl kaydolacağınızı anlatan videodur.

Hotmail’e kaydınızı yaptınız. Windowslive Messenger indirmek isterseniz aşağıdaki butona tıklayın. Yada Messenger’ın yerine alacak olan Skype programını indirmek için yine aşağıda bulunan bağlantıdan sayfamızı açabilirsiniz.

Windows Live Messenger Skype İndir

“Hotmail Kaydol” için 223 Yorum

Yorum Yapabilirsiniz


2 − = bir