Windowslive | İndir, Kaydol, Üye Ol, Oyna |

Windowslive Kaydol

Windows Live uzantılı e-posta alımı Microsoft tarafından kapatılmıştır. Fakat Windows Live uzantılı e-posta almak zorunda değilsiniz. Herhangi bir Microsoft Hesabı açabilirsiniz. MSN Hesabı Aç, Hotmail Hesabı Aç, Outlook Hesabı Aç yazılarından herhangi bir tanesini kullanarak yeni bir e-posta alabilirsiniz. GTA 4 vb. birçok oyun Windows Live hesabı istemektedir. Fakat aslında Microsoft’a ait bir e-posta da işinizi görecektir. MSN, Outlook ve Hotmail seçeneklerinden birisi ile de GTA 4 oyunun istediği hesabı açabilirsiniz.

Microsoft’a ait bir e-posta adresiniz olsun istiyor ve tek bir hesapla birçok işlem yapmak istiyorsanuz bir WindowsLive ID almanız gerekmektedir. Bu yazımızda bu işlemi nasıl yapacağınız anlatılacaktır.

Sponsor Reklam

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Mirosoft, Windows Live ile birden çok programı birden kullanmanızı sağlayacak şekilde birleştirdi. Hatta bu uygulamaları ve programların kurulumunu da yine aynı şekilde tek bir dosyadan yapılmasını sağladı. Bununla beraber kullanıcılarına Windowslive uzantılı e-posta alma imkanı da getirdi. Kendi isimleriyle hotmail, outlook gibi uzantılarda e-posta alamayanlar için büyük bir fırsat oluşturdu.

Sizde Windowslive kaydol diyerek kendinize ait bir e-posta adresi alabilirsiniz. Yapmanız gerekenleri size adım adım açıklıyoruz. İlk önce aşağıda bulunan WindowsLive Kaydol butonuna tıklıyorsunuz. Burada en üstte Microsoft “Siz kimsiniz?” diye bir soru soruyor. Bu kaba soruyu gözardı edin ve aşağıya adınızı ve soyadınızı giriniz. Burada doğru bilgileri vermeniz e-posta hesabınızın şifresini unuttuğunuzda yada hesabınız bir şekilde çalındığında geri alabilmeniz için önemlidir. Eğer doğru bilgileri vermezseniz hesabınız çalındığında burada yazdıklarınızı hatırlamanız zor olacaktır.

Sponsor Reklam
Windowslive Kaydol - Kullanıcı Adı Alma

Windowslive Kaydol – Kullanıcı Adı Alma

 

İlk kısmı doldurduktan sonra doğum bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Daha sonra cinsiyet kısmını belirtmeli ve en önemli kısma geçmelisiniz. Burada yazacaklarınız sizin alacağınız e-posta adresiniz belirtecektir. Yani Microsoft Hesabı Adı yazan yer sizin e-postanızın başı olacaktır. DİKKAT: Bunu yazdıktan sonra hemen yanda yazan “outlook .com”a tıklamalı ve o kısmı windowslive .com olarak değiştirmelisiniz. Böylelikle Windowslive Kaydol işleminin yarısına gelmiş bulunmaktasınız.

En az 8 karakterli güvenli bir paralo belirleyip yazmalı ve hemen altında bu parolayı tekrar ederek onaylamalısınız. Telefon numarası girebilirsiniz, eğer telefon numarası girmek istemiyorsanız başka bir e-posta adresinizi buraya yazın ve hemen aşağısında ki mavi yazıyı “Veya bir güvenlik sorusu seçin”‘e tıklayın. Burada yazdıklarınız yine e-posta şifrenizi unuttuğunuzda yada hesabınızı çaldırdığınızda tekrar alabilmeniz için önemlidir.

Sponsor Reklam
Windowslive Kaydol - Bilgi Girişi

Windowslive Kaydol – Bilgi Girişi

 

Daha sonra ülke ve posta kodu bilgilerinizi girmelisiniz. Eğer posta kodunuzu bilmiyorsanız bulunduğunuz ilin plaka kodunun sonuna 3 tane sıfır koyarak yazın. Örnek olarak İzmir için 35000 yazabilirsiniz. Microsoft daha sonra bizim bir makina olmadığımız anlamak isteyecektir. Bu “hacker”ların sürekli e-posta adresi almasını engellemek içindir ve bazen normal kullanıcılar için büyük bir dert olabilmektedir. Burada gördüğünüz harf ve rakamları büyük küçük harfe dikkat ederek yazın, eğer okumakta zorlanıyorsanız “yeni” diyebilirsiniz. Ses ile de yapılabilir fakat o da kolay bir işlem değildir. Bunları bitirdikten sonra “Bana Microsoft’tan promosyon teklifleri gönderin” seçeneğini kaldırabilirsiniz.

Windowslive Kaydol - Kabul Ediyorum

Windowslive Kaydol – Kabul Ediyorum

 

Ve son olarak aşağıda bulunan Kabul Ediyorum butonuna tıklayarak işlemi biterebilirsiniz. Artık Windowslive Kaydolma işleminiz bitmiştir. WindowsLive’e kayıt olmak için aşağıda bulunan bağlantı adresini kullanabilirsiniz.

Windowslive Kaydol

Windows Live yeniliklerine devam ediyor. Sürekli güncellenen programları, e-posta okuma sayfası ve daha fazlası ile kullanıcıları sürekli yenilikleriyle şaşırtıyor. Eğer Windowslive üye ol işlemini gerçekleştirmediyseniz, büyük bir hata içindesiniz. Siz de en popüler programları ve siteleri kullanmanızı sağlayacak bu kayıtı bir an önce yapın.

Windowslive uzantılı e-posta adresi almak ve Windowslive kaydolmak için yapmanız gerekenlerin anlatıldığı videodur.

“Windowslive Kaydol” için 57 Yorum

Yorum Yapabilirsiniz