Sponsor Reklam

Hotmail Kaydol

En çok kullanılan e-posta hesap uzantılarından olan Hotmail, aynı zamanda yıllardır en çok tercih edilen e-posta sağlayıcılardan birisidir. Cep telefonunda 532’li numaraya sahip olmakla adınız ve soyadınızla Hotmail’den e-postanız olması da aynı karizmaya sahiptir.

Sponsor Reklam

Ülkemizde ve dünyada hemen hemen herkesin bir adet Hotmail hesabı vardır, bunun en büyük nedenlerinden birisi Windows kullananların sohbet etmek için Windows Messenger kullanmasıdır. Hotmail bu sohbet programı ile bütünleşik hizmetler sunmaktadır. Öyle ki size bir e-posta geldiğinde sohbet programında tek tıkla e-posta hesabınıza geçebilirsiniz.

Sponsor Reklam

WindowsLive, Outlook uzantılı e-posta adresleride Microsoft şirketine aittir. Öyle ki bu 3 e-posta  hesabının kayıt yeri aslında aynıdır. Hotmail ve Outlook’un aynı zamanda “tr” uzantılı kısımlarıda vardır. Yani hotmail-com-tr ve outlook-com-tr şeklinde e-posta adreside alabilirsiniz. Birçok kullanıcı Hotmail e-posta açarken zorlandığı için tüm işlemleri adım adım sizlere anlatıyoruz. İlk olarak yazının altında bulunan Hotmail Kaydol butonuna tıklayarak kayıt sayfasını açıyoruz. Daha sonra aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi açılan pencerede gerekli bilgileri giriyorsunuz. Adınızı ve soyadınızı yazın. Doğum tarihiniz 18 yaşından büyük olmalıdır ve bu şekilde girmenizde fayda var. Aksi takdirde uyarı alabilirsiniz. Cinsiyetinizi seçtikten sonra ve hotmail e-posta adresinizi yani kullanıcı adınızı yazın.

Hotmail Kaydol
Hotmail Kaydol

 

Formun ilk kısmını yukarıda anlatıldığı gibi girdikten sonra ikinci kısma geçiyoruz. Bu kısım da anlatılanlara göre formu doldurmanız gerekmektedir. Telefon numarası girmek istemiyorsanız diğer e-posta adresine kullandığınız bir başka e-posta adresini yazmanız gerekmektedir. Ayrıca bir güvenlik sorusu seçerek cevabını unutmayacağınız bir şekilde girmelisiniz. Aksi takdirde e-posta şifrenizi unutursanız Hotmail e-postanıza bir daha erişemeyebilirsiniz. Posta kodu kısmını bilmiyorsanız bulunduğunuz ilin plaka kodu ve 3 adet sıfır ile çözebilirsiniz. Örnek olarak Ankara : 06000

Hotmail Kayıt ol
Hotmail Kayıt ol

 

Son kısım birçok kez kullanıcılara bela olabilen bir kısımdır. Burada size verilen resimdeki harf ve rakamları büyük-küçük harfe dikkat ederek girmeniz gerekmektedir. Eğer okumada zorlanırsanız “yenile” diyebilirsiniz. Yenileme işlemini tüm harf ve rakamları tam olarak görebildiğiniz bir resim gelene kadar yapabilirsiniz. Biraz sabırlı olmanızda fayda vardır. Son olarak üyelik sözleşmesini okudum kutucuğunu işaretleyerek “kabul ediyorum” yazısına tıklamalısınız. Artık sizinde bir hotmail eposta adresiniz var. Sorularınız için takıldığınız adımı-yeri bize ileterek en aşağıda bulunan Yorum Gönder kısmından sorabilirsiniz. Herkese en kısa sürede cevap vermeye çalışıyoruz.

Hotmail al
Hotmail Aç

 

Hotmail bu kadar popülerken tabi ki kendi adınızla bir e-posta adresi almanız çokta mümkün değildir. Birde adınız ve soyadınız çok yaygın ise imkansızdır. Fakat nick kullanarak yada biraz yaratıcılıkla kendinize güzel bir e-posta adresi alabilirsiniz. Burada iyi bir e-posta hesap ismi tamamen size kalmaktadır.

Hotmail aç
Hotmail Al

 

Kayıt işleminde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bu noktaları sizlere hazırladığımız videoda anlatıyoruz, burada da değinmekte fayda var. ilk olarak e-posta hesap adınızı yazdıktan sonta hemen yan tarafta yazan outlook yazısına tıklayarak aşağı doğru açılan münüden hotmail-com yada hotmail-com-tr olanını seçmelisiniz. Aksi takdirde kayıt işleminin bir anlamı kalmaz. İkinci dikkat etmeniz gereken kısım ise cep telefonu bilgisi vermek istemiyorsanız bir güvenlik sorusu belirlemeniz gerekmektedir. İşte bu güvenlik sorusunu seçtikten sonra cevabı kimsenin bilmediği bir şekilde seçmeli ve yazmalısınız yada cevabı rastgele karakterlerle doldurmalısınız. Böylelikle kimse güvenlik sorusunu kullanarak e-posta adresinizi ele geçiremez. E-posta ele geçirilirken en çok kullanılan yöntemlerden birisi budur.

Hotmail Kaydol sayfasının bağlantı adresi için aşağıda bulunan butona tıklamanız yeterlidir.

Hotmail Kaydol

Hotmail’e nasıl kaydolacağınızı anlatan yeni videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

PuhuTv İndir – Kaydol

Kesinlikle son zamanların en iyi web sitelerinden birisi PuhuTv adıyla hayatımıza girdi. Özellikle Türk dizi …

303 Yorumlar

 1. Yazı içinde bulunan Hotmail Kaydol butonuna tıkladığınızda forma ulaşabilirsiniz.

 2. Ya ben geliyom dediklerini 1 1 yapıyom gelmiyo yaa

 3. bunu GERÇEK BİR İNSAN MI KULANIYO DİYO

 4. Hotmail kayıt politikasını güncellemiş, bu nedenle "cep telefonu" numarası olmadan kayıt almamaya başladı. – Umarız kısa sürede bundan vazgeçerler.

 5. Mesut – Cep telefonu numarası verirsen kayıt olabilirsin, cep telefonuna bir kod geliyor, o şekilde hesap açabilirsin.

 6. ABİ BU ŞEY PARA MARA İSTEMİYOMU

 7. Hotmail'e kayıt olmak için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Yalnız kayıt olurken cep telefonu numaranızı vermeniz gerekiyor artık, bu da güvenliğiniz içindir sadece.

 8. telefon vermesek olmazmı

 9. Serhan Bey – Eskiden telefon vermeden kayıt alıyordu, ama yeni sistemde Hotmail telefon numarası istiyor. Bir tanıdığınızın telefonunu da verebilirsiniz, fakat şifre unutma vb. durumlarda sorun yaşayabilirsiniz.

 10. yeni hotmail açamıyorum neden acaba

 11. Nasıl bir hata alıyorsunuz? Hotmail artık kayıt sırasında cep telefonunu zorunlu tutmaya başladı bundan olabilir mi?

 12. buneya kaç tane kod girdiysem kabul etmiyo

 13. Robot olmadığınızı kanıtlamak için istiyorsa ve resmi okuyamıyorsanız sürekli yenileyin. Okuyabildiğiniz birisini girerek geçebilirsiniz.

 14. piskolojim bozuldu

 15. Aman Esat Bey, sağlık önemli. Yardımcı olalım nerede takıldınız?

 16. neden ikinci facebook hesabini acamiyorum

 17. Bir e-posta adresi ile sadece 1 tane facebook hesabı açılabilir. Var olan Facebook hesabınıza giremiyorsanız bu çok daha farklı bir problem. Bilgi verirseniz yardımcı olalım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.